четвер, 21 листопада 2024 р.

Про заходи в рамках кампанії "16 днів проти насильства"

   
Відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та на виконання розпорядження обласної військової адміністрації від 15.11.2024 «Про затвердження плану проведення заходів у рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» просимо організувати та провести у період з 25 листопада до 10 грудня 2024 року інформаційні акції, конкурси, відеоролики, засідання круглих столів, конкурси малюнків тощо для дітей та молоді.

середа, 20 листопада 2024 р.

Про проведений онлайн тренінг для працівників психологічної служби з цифрових ресурсів

       19 листопада 2024 року за допомогою Google Meet був проведений онлайн тренінг для працівників психологічної служби області на тему «Кейс цифрових ресурсів для інтерактивної роботи працівників психологічної служби».

Захід підготовлений та проведений практичним психологом навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО Надією Мереною.

Метою тренінгу було підвищення рівня компетентності практичних психологів і соціальних педагогів щодо використання інтерактивних технологій у практичній діяльності; ознайомлення працівників психологічної служби із сучасними онлайн-сервісами та цифровими ресурсами для створення інтерактивних вправ та онлайн-опитувальників; формування практичних навичок щодо створення та використання інтерактивних матеріалів.

З огляду на нові вимоги до якості навчання та виховання підростаючого покоління у професійному стандарті за професією «Практичний психолог»  зазначено, що однією з умов створення якісного освітнього процесу у контексті підвищення інформаційно-комунікаційної компетентності психолога є оволодіння ним відповідними уміннями та навичками. Зокрема, обирати та практично застосовувати ефективні інструменти психологічної профілактики, просвіти, складати та реалізовувати профілактичні програми, аналізувати і обирати оптимальні педагогічні технології навчання і виховання здобувачів освіти відповідно до їх психофізичних особливостей, особливостей розвитку та визначених завдань психологічної профілактики; вибирати оптимальні способи комунікації під час здійснення психологічної просвіти, профілактики, корекції відповідно до особливостей сприйняття інформації різними цільовими аудиторіями; використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології під час професійної діяльності.

Сучасні діти мають доступ до безмежного інформаційного простору, який постійно пропонує їм щось нове. Все, що діти можуть знайти на просторах Інтернету, може виявитися значно цікавішим за навчальний матеріал. Тому завдання сучасного та креативного психолога знайти ефективні способи для розвитку мотиваційної діяльності учнів, застосовуючи сучасний інформаційно-комунікаційний простір у своїй діяльності.

Використання онлайн-сервісів та інтерактивних онлайн вправ під час занять та тренінгів без сумніву підвищують мотивацію до вивчення та розгляду певної тематики, а також допомагають дослідити внутрішній світ дитини. Використовуючи цифрові ресурси на заняттях та тренінгах, можна задіяти весь клас, групи учнів (батьків, педагогів), пари або надавати індивідуальні завдання. Варто зазначити, що такі цифрові інтернет-ресурси та мобільні додатки можна використовувати як у класі, дистанційно, так і самостійно вдома.

В ході роботи з учасниками тренінгу розглядались декілька онлайн-сервісів: Classtime, Plikers та Interacty.me. Після загального огляду використання зазначених сервісів здійснювалась робота із практичного їх застосування у діяльності практичних психологів і соціальних педагогів.

Варто підкреслити важливість підвищення цифрової грамотності як учнів, педагогічних працівників, батьків, так і працівників психологічної служби. Адже застосування кейсів цифрових ресурсів дозволяє ефективно використовувати час на заняттях та отримувати миттєвий зворотній зв’язок з учасниками освітнього процесу.

Сподіваємось, що усім стане в нагоді  отримана інформація, представлена під час заходу, яку вони зможуть застосовувати в професійній діяльності та в особистому житті.

Дякуємо усім за активну участь!



пʼятниця, 1 листопада 2024 р.

Про Кейс-студію для соціальних педагогів закладів освіти «Створення соціально-психологічного комфорту учасників освітнього процесу – запорука безпечного освітнього середовища»

           Безпечна школа – це місце, у якому діти почуваються безпечно і комфортно, яке дарує дітям особливе відчуття єдності, дає точку опори і можливість проявити себе, дає надію і породжує впевненість у майбутньому, у якому забезпечують захист від насильства, образ, зловживань та експлуатації. Діти почуваються безпечно, коли простір, у якому вони перебувають, не несе для їх життя та добробуту ніякої загрози, є комфортним для їхньої діяльності, облаштований відповідно до віку, має чіткі та зрозумілі кордони, норми та правила комунікації, коли в ньому є ритуали, які всіх об’єднують, коли плекають довірчі, дружні відносини та взаємну підтримку. Це знижує рівень стресу, укріплює відчуття захищеності та контролю над життям. Тому так важливо формувати в класі, в школі здоровий соціально-психологічний клімат для розвитку і навчання дітей.

29 жовтня 2024 р.в ТОКІППО в онлайн-форматі була проведена кейс-студія для соціальних педагогів закладів освіти  «Створення соціально-психологічного комфорту учасників освітнього процесу – запорука безпечного освітнього середовища», організованої методистом навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи Світланою Ярмолицькою. Мета заходу: проаналізувати важливі складові показники позитивної (здорової) соціально-психологічної атмосфери в шкільному просторі, шляхи створення сприятливого психологічного клімату в освітньому закладі; ознайомити учасників з формами, засобами покращення мікроклімату в учнівському та педагогічному колективі; удосконалити професійні соціально-психологічної компетентності щодо згуртування учнівського та педагогічного колективів.

Під час кейс-студії було обговорено низку питань:

1.          Комфортне освітнє середовище – умова розвитку та самореалізації дитини (Оксана Жизномірська, доцент кафедри педагогіки і психології  та інклюзивної освіти, кандидат психологічних наук ТОКІППО).

2.          Створення здорового мікроклімату в класних колективах для допомоги та підтримки учнів (з досвіду роботи) (Людмила Похила, соціальний педагог Волинського ліцею імені Нестора Літописця Кременецької міської ради).

3.          Булінг: взаємодія заради безпеки і комфорту (Надія Мерена, методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО).

4.          Формування психологічної стійкості класу як важливий фактор попередження деструктивних взаємовідносин серед учнів (Світлана Ярмолицька, методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО).

5.          Шляхи формування сприятливого соціально-психологічного клімату у педагогічному колективі і його вплив на ефективність навчальної діяльності (з досвіду роботи) (Людмила Тимощук, соціальний педагог Суразького ЗЗСО І-ІІІ ст).

Соціальні педагоги мали можливість ознайомитись та пропрацювати кілька вправ з практичної валізи «Інструментарій для формування дружніх просторів до дитини», яку презентувала Світлана Ярмолицька, методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО.

Учасники впродовж заходу ділились емоціями, думками, досвідом, активно підтримували спілкування, обмінювались враженнями від вправ, дякували за можливість отримати нові знання та навички з даної теми.

Щиро дякую доповідачам та соціальним педагогам кейс-студії за професійність, ефективну роботу, взаємопідтримку, зворотній зв'язок та дружню атмосферу.

Матеріали заходу будуть розміщені на блозі Світлани Ярмолицької у рубриці «Соціальний педагог» https://yarmolytska.blogspot.com/p/blog-page_43.html .