понеділок, 24 березня 2025 р.

Про тренінг для працівників психологічної служби «Створення безпечного та підтримуючого середовища для учасників освітнього процесу»

        21 березня 2025 р. відбувся тренінг для працівників психологічної служби  на тему «Створення безпечного та підтримуючого середовища для учасників освітнього процесу».

Метою тренінгу було ознайомлення учасників із поняттями «безпечне та підтримуюче середовище»; оволодіння техніками саморегуляції й самовідновлення; вміння відновлюватись після дії стресових факторів.

Під час тренінгу учасники активно та творчо працювали над вмінням зберігати емоційний спокій у будь-яких ситуаціях; підвищили рівень професійної компетентності щодо створення умов безпечного освітнього середовища, відповідальності за своє власне життя, усвідомлення свого особистісного ресурсу та відновлення життєвого потенціалу і балансу, саморегуляції емоційного стану; обмінювалися досвідом.

Під час обговорення відзначили актуальність і корисність таких зустрічей. Завершився тренінг зворотнім зв’язком учасників щодо подальшої діяльності.

          Дякуємо усім за активність!

понеділок, 3 березня 2025 р.

Дискусійна панель для практичних психологів освітніх закладів «Надолуження психологічних втрат в умовах війни»

 

Подолання освітніх втрат і розривів є важливим завданням з точки зору психології, оскільки ці ситуації можуть сильно впливати на психічний стан і розвиток особистості. 

Освітніми втратами можна умовно назвати недосягнення освітніх результатів учнями через відсутність чи обмеженість можливостей для навчання.      Психологічні втрати – це порушення, які проявляються в депресії, зростанні страху, тривожності та стурбованості, втраті мотивації до навчання, апатії, розгубленості та неуважності. Вони виникають як серед учнів, так і зачіпають учительський склад. Ситуація в світі нестабільна, тому навчання має враховувати емоційний стан дитини і спиратися на різницю досвіду. Серед ознак психологічних втрат – песимістична оцінка минулого та сьогодення, відсутність перспектив на майбутнє, відсутність друзів і соціальних активностей, саморуйнівна й суїцидальна поведінка, негативні емоційні стани (смуток, тривога, страх, відчай), неприязне ставлення до людей навколо, тривожність і низька самооцінка.

27 лютого 2025 року в ТОКІППО в онлайн-форматі була проведена дискусійна панель для  практичних психологів освітніх закладів «Надолуження психологічних втрат в умовах війни».

Ольга Бас, методист відділу освітнього адміністрування ТОКІППО, висвітлила тему «Проблема виникнення освітніх втрат та шляхи їх подолання в умовах війни».


Власним досвідом із колегами поділилась Майя Мінакова, заступник директора з навчально-виховної роботи Вишнівецького ліцею, яка презентувала  «Освітні втрати в умовах воєнного часу – виклик для  учасників освітнього процесу».


Віктор Кавецький, кандидат педагогічних наук, доцент, в.о.завідувача кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти ТОКІППО, у доповіді «Вплив освітніх втрат і розривів на психічний стан і розвиток особистості», акцентував увагу, що психолог проводить оцінку психологічного стану особистості, виявляє можливі фактори, що впливають на освітній процес  та надає підтримку, щоб подолати труднощі.


Зоряна Коротюк, методист, в.о. завідувача навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи та організатор заходу, у своєму виступі «Психологічна підтримка учителів, учнів та батьків задля подолання освітніх втрат», зосередила увагу на ролі психолога у подоланні освітніх втрат і розривів, який має надати професійну підтримку, допомогти управляти емоціями, розвивати стратегії подолання труднощів і забезпечити психологічну підтримку для відновлення освітнього процесу.

Дякую доповідачам та усім учасникам заходу за активну роботу, ефективну рефлексію та позитивну атмосферу.