четвер, 16 квітня 2020 р.


Методичні рекомендації для працівників психологічної служби системи освіти області з питань організації діяльності під час карантину

 Сьогодні уся країна знаходиться в карантині. Закриті заклади освіти, методичні кабінети, органи управління освітою. Працівники психологічної служби, як і всі освітяни, знаходяться вдома і працюють дистанційно. Діти продовжують спілкуватися у своїх сім’ях, продовжують навчання у дистанційній формі, спілкуються між собою в соціальних мережах. Що роботи працівникам психологічної служби у цей час?
По-перше, суворо дотримуватись режимів карантину та методів профілактики захворювань. Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх близьких. Пропагуйте здоровий спосіб життя.
По-друге, не забувайте про учасників освітнього процесу. Спілкуйтесь з ними за допомогою соціальних мереж, телефонів, використовуйте інші дистанційні форми роботи. Особливу увагу зверніть на дітей і сім’ї, що знаходяться у зоні ризику. Попереджуйте випадки дискримінації людей, що мають захворювання.
По-третє, не піддавайтесь паніці, не вірте чуткам і неофіційній інформації. Не розповсюджуйте чутки. Намагайтесь їх зупинити. Ставтеся критично до повідомлень.
По-четверте, використайте свій вільний час для самовдосконалення, підвищення власного професійного рівня, читайте!
По-п’яте, практичні рекомендації за напрямками роботи і ведення документації практичними психологами і соціальними педагогами на дистанційній формі роботи.

Дистанційна  форма роботи
Річний план роботи на 2019-2020 н. р. на час карантину модифікувати та визначити актуальними напрямки:
Просвіта та профілактика (на веб-сайтах закладів освіти, в чатах, в oнлайн групах педагогів/батьків/учнів в телеграм, Viber та інші).
Орієнтовні тематики: «Як розмовляти з дітьми про корона вірус», «Поради дітям та батькам під час карантину», «Як не піддатися загальній паніці», «Яким чином поліпшити самоізоляцію», «Вплив засобів масової інформації на психіку дітей», «Поради щодо зберігання спокою», «Чому важливо навчитися опановувати себе та керувати своїми емоціями», «Соцмережі під час карантину: фейки та факти», «Рекомендації для учасників освітнього процесу щодо заходів безпеки проти коронавірусу» та інші.
Консультування індивідуальне, по можливості групове (онлайн режимі, Skype режимі, телефонному режимі та інші).
Організаційно-методична робота (підготовка до проведення заходів, оформлення робочої документації, складання індивідуального плану самоосвіти, обробка та узагальнення результатів досліджень (якщо такі залишилися невиконаними), розробка тренінгів, семінарів, програм, занять та матеріалів до їх проведення, впорядкування документації та оформлення методичних рекомендацій, створення або оновлення інтернет-сторінок, блогу фахівця психологічної служби, підготовка річного звіту, опрацювання методичної літератури з психолого-педагогічної тематики та інші).
Дистанційно комунікуйте з учнями та їх батьками, педагогами!

Нагадування! Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації «Ла Страда – Україна» працює у звичайному режимі – безкоштовно, анонімно, конфіденційно. Всі можуть звернутися (або перенаправити до фахівців) за номерами: 0 800 500 335 (зі стаціонарних) або 116 123 (з мобільних), коли потребуватиме допомоги.


Ведення фахової документації під час карантину
Журнал практичного психолога – ведеться кожного робочого дня, запис здійснюється у відповідності до вказаних вище напрямків діяльності.
 Протоколи індивідуальної психологічної консультації (в разі проведення онлайн-консультації): ведуться у випадку подальшої індивідуальної роботи, у інших випадках–за потреби.
 Облік проведення корекційних занять практичним психологом передбачає в більшості випадків групову роботу, тому він  не є актуальним під час карантину. Але якщо в практиці школи запроваджені уроки через Skype (необхідний premium пакет Skype, який дозволяє підключати до 30 осіб і мати зв’язок хорошої якості), то це непоганий перехідний етап для фахівців з проведення групової роботи.
Важливо! Якщо виникла проблема, що ви залишили робочу документацію в навчальному закладі, і не маєте доступу до неї під час карантину, тоді записуйте в чернетку, і після закінчення епідеміологічної ситуації матимете змогу перенести свої записи.

Самоосвіта фахівця психологічної служби під час карантину
Індивідуальний план самоосвіти має сприяти інтелектуальному розвитку фахівця, підвищенню фахової компетентності, власного професійного рівня та кваліфікації для подальшого надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти. Це спосіб здобути знання в нових реаліях! Це час для вашого професійного зростання!
До плану самоосвіти включити ознайомлення з сучасною методичною літературою з психолого-педагогічної тематики за власним вибором шляхом використання електронних бібліотек. 
На період карантину бібліотеки у багатьох країнах світу відкрили доступ до своїх онлайн-ресурсів. Є безліч ресурсів, які пропонують віртуальне відвідування музеїв https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/, онлайн-навчання. 
Пропонуємо віднайти серед списку освітніх ресурсів ті, які вам особливо цікаві та необхідні. Це  і вебінари  на «Всеосвіта» https://vseosvita.ua/webinar, і безкоштовні онлайн-курси на «Prometeus» https://prometheus.org.ua/courses-catalog/,«На урок» https://naurok.com.ua/upgrade/psychology та інші.

Будьте здоровими та вдосконалюйте свою професійну діяльність дистанційно та за допомогою самоосвіти!


1 коментар: