пʼятниця, 30 травня 2025 р.

Бенефіс методичних ідей для працівників психологічної служби «Психологічне благополуччя та ментальне здоров’я учасників освітнього процесу»

 

29 травня 2025р. проведено бенефіс методичних ідей для працівників психологічної служби «Психологічне благополуччя та ментальне здоров’я учасників освітнього процесу».

Роботу заходу розпочато вітальним словом Тетяни Магери, методиста, в.о.заступника директора з науково-педагогічної та виховної роботи ТОКІППО.

Зоряна Коротюк, методист, в. о. завідувача навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО, висвітлила питання «Психологічне благополуччя як визначальний критерій збереження ментального здоров’я особистості ».

Марія Корман, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти, кандидат історичних наук ТОКІППО, зосередила увагу на збереженні ментального здоров’я в умовах криз та невизначеності.

Світлана Ярмолицька, методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО, акцентувала увагу на питанні «Самовідновлення як шлях до збереження ментального здоров’я».

Досвід роботи презентували: практичний психолог, соціальний педагог Оксана Піжицька Зборівського ліцею ім.Романа Завадовича Зборівської ТГ «Формування та збереження ментального здоров’я – шлях до збалансованого життя»; практичний психолог Таїсія Понижайло, соціальний педагог Галина Войцещук Буглівського ЗЗСО І –ІІІст Ланівецької міської ради «Освітній заклад це - простір для створення благополуччя й збереження та зміцнення здоров’я школярів»; практичний психолог, соціальний педагог Людмила Михальчук Струсівського обласного мистецького ліцею «Збереження психічного здоров’я учнівської молоді під час війни», практичний психолог Інна Колесник ОЗО Білокриницької ЗОШ І-ІІІст. Кременецької міської ради «Використання арт-терапевтичних технік у роботі психолога для збереження та стабілізації внутрішньої рівноваги учасників освітнього процесу».


            Під час заходу учасники відзначили актуальність і корисність таких зустрічей, обговорили можливості подальшої діяльності з даного питання.

Дякую усім доповідачам, учасникам за активність, професійне спілкування і позитивну атмосферу!

 

середа, 28 травня 2025 р.

Тематична майстерня для соціальних педагогів «Профілактика та подолання труднощів міжособистісної взаємодії учасників освітнього процесу через впровадження відновного підходу»

           Усі діти заслуговують навчатися у безпечному середовищі, де забезпечуються їхні базові потреби. Створення такого середовища, сприятливого соціально-психологічного клімату в школі, становлення особистості учнів і їх подальша соціалізація залежить від позитивних взаємовідносин серед дітей, між дітьми і дорослими в закладі освіти та вдома. Водночас несприятливі впливи середовища зумовлюють появу складних ситуацій у міжособистісному спілкуванні — конфліктів з батьками, друзями, вчителями, непорозуміння з оточенням тощо. Усе залежить від наявності адекватної конструктивної взаємодії між усіма учасниками освітнього процесу, від їх вміння налагоджувати стосунки, використовуючи ненасильницьке спілкування та відновлювальну комунікацію.

27 травня 2025 року в ТОКІППО в онлайн-форматі була проведена тематична майстерня для соціальних педагогів освітніх закладів «Профілактика та подолання труднощів міжособистісної взаємодії учасників освітнього процесу через впровадження відновного підходу». Мета заходу: ознайомити соціальних педагогів з конструктивними прийомами спілкування; проаналізувати систему налагодження ефективної взаємодії між учасниками освітнього процесу; вдосконалити в учасників навички використання відновних практик для врегулювання конфліктів.

Доповідачі презентували надзвичайно цікаві та змістовні наукові, інформаційні, методичні та презентаційні матеріали, а саме:Під час заходу розглядались питання:

· «Конфліктологічна компетентність соціального педагога як чинник професійності фахівця психологічної служби» (Віктор Кавецький, кандидат педагогічних наук, доцент, в.о.завідувача кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти).


·   «Духовно-моральні цінності в сучасному освітньому закладі: ресурс для забезпечення процесів позитивної взаємодії» (Ліля Мудрик, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО).

· «Відновлювальна комунікація учасників освітнього процесу – засіб запобігання конфліктів. Бар’єри спілкування» (Зоряна Коротюк, в.о. завідувач навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО).

·          «Застосування відновних практик в школі. Практики посередництва у конфлікті» (Світлана Ярмолицька, методист навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи ТОКІППО та організатор майстерні).

Практична частина заходу була представлена практичним кейсом «Опанування навичок конструктивного вирішення конфліктів» під час якого соціальні педагоги пропрацювали вміння ненасильницького спілкування, навички формулювання запитань, відновлювальні техніки комунікації: «Я-твердження», «Коло», техніки рефлексивного слухання – ехо-техніка, переформулювання, резюмування.

Щиро дякую доповідачам та учасникам заходу за ефективну роботу, професійну рефлексію та комфортну атмосферу.

Матеріали заходу будуть розміщені на блозі Світлани Ярмолицької у рубриці «Соціальний педагог» https://yarmolytska.blogspot.com/p/blog-page_43.html .

 


середа, 14 травня 2025 р.

Навчальний тренінг в рамках мобільної групи "Психологічна допомога"

 

6 та 13 травня 2025 року методистами навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи в рамках роботи мобільної групи «Психологічна допомога» та за підтримки фахівців Ізраїльської Коаліції по роботі з травмою був організований навчальний тренінг для працівників психологічної служби на тему «Соціально-психологічний супровід дитини, яка переживає втрату». Проходив захід у змішаному режимі в рамках освітнього проєкту «Шкільна Опора».


В рамках заходу психолог навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки та резилієнтності ЗУНУ Тетяна Надвинична як сертифікований тренер провела тренінг з метою надання знань і формування навичок у фахівців психологічної служби для здійснення соціально-психологічного супроводу дитини, яка переживає втрату, та класу, де навчається така дитина.

Під час навчання учасники отримали розуміння сутності втрати, реакції на втрату та прояв їх у поведінці, системи підтримки та супроводу горювання, протокол сповіщення та роботи з класом. Акцентувалась увага на збереженні працівниками психологічної служби власного ресурсу під час роботи із дитиною, яка пережила втрату.

Практичні психологи та соціальні педагоги активно працювали під час тренінгу, формували навички під час розгляду практичних кейсів, ділились досвідом та своїм баченням проблеми травми і втрати, враженнями від навчання, постійно підтримували зворотній зв'язок і відзначили корисність даних заходів.




Дякуємо організаторам та учасникам за роботу!