субота, 25 грудня 2021 р.

Круглий стіл для працівників психологічної служби

 

17 грудня 2021 р. працівниками навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи організовано і проведено онлайн-круглий стіл для працівників психологічної служби на тему  «Превенція  та профілактика негативних явищ в освітньому середовищі».

Робота круглого столу розпочалась з вітального слова Коротюк З.М., в.о. завідувача навчально-методичного центру психологічної служби і соціальної роботи, яка налаштувала учасників на роботу та окреслила актуальність проблематики заходу.

На соціально-педагогічних аспектах профілактики негативних явищ в освітньому середовищі зосередив увагу Яковишин Р.Я., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки і психології та інклюзивної освіти.

Пасічник М.М., заступник голови правління ГО «Відродження нації» окреслила  висвітлила питання профілактики та ідентифікації небезпечних ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми та експлуатацією дітей.

      Методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти, Голуб М.Я., зазначила про партнерську взаємодію в умовах превентивного виховного середовища освітнього закладу.

Про особливості роботи практичного психолога та соціального педагога з формування безпечного освітнього середовища в умовах НУШ без негативних проявів поділилися із учасниками круглого столу Петрущак М.М., практичний психолог та Васильєва І.С., соціальний педагог Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Бучацької ТГ.

Другим етапом круглого столу була дискусійна панель, на якій розглядались теоретичні та практичні аспекти системного та мультидисциплінарного підходу до організації роботи  практичного психолога та соціального педагога щодо профілактики та превенції негативних явищ в освітньому просторі. Зокрема, Мерена Н.М., практичний психолог НМЦПCCH наголосила на актуальності проблеми мережевої самотності і суїцидальних тенденцій підлітків, а Ярмолицька С.О., методист НМЦПССР звернула увагу на системну узгоджену діяльність учасників освітнього процесу з відповідними службами.


Усі учасники круглого столу активно брали участь у дискусійній панелі. Піговська С.А., практичний психолог Почапинської ЗОШ І-ІІІ ст., Ваврик Н.Б., соціальний педагог Великобірківської ЗОШ І-ІІІ ст., Калиняк Х.Я. відзначили актуальність і корисність таких зустрічей.

По завершенні круглого столу були вироблені рекомендації щодо подальшої роботи із зазначеної теми.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар